Мій сценарій українського весілля

За багато років проведення весіль я створила свій особистий сценарій яскравого, насиченого кольоровими барвами українського весілля.

сценарій українського весілляМій сценарій українського весілля будується на традиційних українських обрядах, українських веселих  конкурсах та забавах. Значна увага приділяється тостам (до цього я готуюсь особисто). Досить часу і для невеличких пауз  відпочинку та  спілкування.
Звичайно ж українське весілля, за сценарієм, повинно наповнюватися запальними, веселими  українськими піснями - саме вони додають яскраву перлинку до  атмосфери справжнього свята.

Давайте більш детальніше розглянемо мій сценарій українського весілля:

1. Починається весілля обрядом зустрічі молодят. За ним йде обдаровування молодят гостями і перше застілля, яке триває, за моїм сценарієм, не більше 50 хвилин.
В цьому проміжку йдуть тости батьків, хрещених, бабусь, проводиться обряд породичання, лунає заздравна «Кришталева чара», а  веселі українські пісні налаштовують на потрібну українську весільну «хвилю». 
Молодята дуже люблять обряд уквітчування весільного гільця, який раніше проводився на дівич-вечір, а тепер я проводжу його на початку весілля. Перший подружній танець молодят відкриває танцювальну дискотеку.

2. Друге застілля в моєму сценарії включає в себе тости близьких родичів, обряд обітниць, конкурс з варениками та українськими костюмами, майстер-клас з вивчення гопака (його проводить моя помічниця, хореограф-фольклорист) і, звичайно, українські пісні. 
Завершують це застілля обряди «Вмивання свекрухи» та «Чоботи».

3. Друге танцювальне відділення (одна година разом з конкурсами) в моєму сценарії: гра «Хустина», танцювальні конкурси та обряд викрадення нареченої.
П`ятнадцять хвилин займає фото пауза молодят з гостями. Натанцювавшись, мої гості сідають за святкові столи – починається третє застілля.

4. Лунають тости родичів і друзів. Для відпочинку від гучної дискотеки звучать українські пісні. Виконуються вони  відомими українськими гуртами і це є невід`ємною частиною мого сценарію українського весілля.  
Подяка батькам і батьківський танець розпочинають дискотеку. Гості веселяться та бавляться, приймаючи участь у моїх українських конкурсах – «У куми Солохи», «Справжні українці ». 

5. Четверте застілля включає в себе вітання друзів молодят, вступає в силу поняття «вільний мікрофон», проводиться два конкурси для підтримання святкового настрою.
По сценарію – час розрізати торт, проводити обряд покривання молодої.
За ним – передача весільного букету за допомогою барвистих стрічок, підв`язки, конкурс «Голосування гостей», весільний аукціон та обряд передачі сімейного вогнища.

6. Завершується свято обрядом розрізання весільного короваю і весільна дискотека до зазначеного часу, а за моїм сценарієм, це – 23.00. Свято добігає кінця.

Можливо, Вам також буде цікаво знати мою думку  про вибір банкетного залу та почути деякі добрі поради.
А зараз я хочу сказати декілька слів стосовно українського весілля.

Українське весілля

Українське весілля сьогодні як ніколи поняття сучасне і цікаве. Адже довгі роки все українське в нашому суспільстві було під забороною, а з отриманням незалежності деякий час розповсюджувалися прозахідні цінності, які заполонили нашу культуру після падіння «залізної завіси».
У ті часи будь-яке весілля було переповнене  американізмами і всілякими «креативними» сценаріями. Але поступово  народжувався перший сценарій українського весілля, в якому були вже весільні обряди й весільні пісні.

українське весілля від Ольги Токар
Українське весілля від Ольги Токар: зустріч молодят.

 

Зараз традиційне українське весілля, як і сучасне українське весілля нарешті ввійшло в серця українців як явище, що споконвіку існувало на нашій землі. 
Українське весілля - це не тільки  тости, дискотека та конкурси.  Українське народне весілля більше уваги приділяє молодятам, завдяки проведенню українських весільних обрядів, що мають  естетичну красу  та особливий сенс. 
У деяких випадках можна зробити лише стилізацію під українське весілля, залишивши непередаваний український колорит і взявши за основу сучасний сценарій.

 

Весільні обряди

Українські весільні обряди - це душа українського весілля, яка тонко обрамляє весілля, підкреслюючи важливість і урочистість події.

Будь-який весільний обряд має своє призначення. Так, наприклад, дуже  відомий обряд покривання молодої символізує перехід нареченої від дівчини до статусу жінки, а український весільний обряд "Чоботи" в жартівливій формі символізує споріднення зятя з тещею. По суті зять обдаровує тещу подарунками, намагаючись отримати її прихильне ставлення.

весільний обряд чоботи
Проводиться один з яскравих весільних обрядів - обряд Чоботи.


Весільні обряди й українські традиції - без них неможливо уявити жодне українське весілля та дійсно, без них весілля перетворилося б на колективне гуляння.

Викликає захоплення також  весільне вбрання молодих. Дуже часто наряди нареченої і весільний костюм нареченого  красою та вишуканістю можуть позмагатися з кращим вбранням "от кутюр",  тонкощами орнаменту не поступаючись кращим вишиванкам визнаних українських майстрів.

Пропоную Вам подивитись відеовідгук моїх молодяток, Катерини та Грегорі, зроблений на одному з останніх весіль:

Українське весілля – це завжди весілля яскраве і витончене, в ньому весільні обряди і традиції, весільні пісні, весільні конкурси поєднуються з особистим талантом ведучої.

Справжнє українське весілля від Ольги Токар: +38 (066) 777- 56- 45