Мій сценарій українського весілля

За багато років проведення весіль я створила свій особистий сценарій яскравого, насиченого кольоровими барвами українського весілля.

сценарій українського весілляМій сценарій українського весілля будується на традиційних українських обрядах, українських веселих  конкурсах та забавах.
І звичайно ж, яке українське весілля без запальних, веселих  українських пісень – саме вони додають яскраву перлинку до  атмосфери справжнього свята.

Значна увага приділяється тостам, достатньо пауз для спілкування та відпочинку.

Давайте більш детальніше розглянемо мій сценарій українського весілля:

1. Починається весілля обрядом зустрічі молодят. За ним йде обдаровування молодят гостями і перше застілля, яке триває, за моїм сценарієм, не більше 50 хвилин.
В цьому проміжку йдуть тости батьків, хрещених, бабусь, проводиться обряд породичання, лунає заздравна «Кришталева чара», а  веселі українські пісні налаштовують на потрібну українську весільну «хвилю». 
Молодята дуже люблять обряд уквітчування весільного гільця, який раніше проводився на дівич-вечір, а тепер я проводжу його на початку весілля. Перший подружній танець молодят відкриває танцювальну дискотеку.

2. Друге застілля в моєму сценарії включає в себе тости близьких родичів, обряд обітниць, конкурс з варениками та українськими костюмами, майстер-клас з вивчення гопака (його проводить моя помічниця, хореограф-фольклорист) і, звичайно, українські пісні. 
Завершують це застілля обряди «Вмивання свекрухи» та «Чоботи».

3. Друге танцювальне відділення (одна година разом з конкурсами) в моєму сценарії: гра «Хустина», танцювальні конкурси та обряд викрадення нареченої.
П`ятнадцять хвилин займає фото пауза молодят з гостями. Натанцювавшись, мої гості сідають за святкові столи – починається третє застілля.

4. Лунають тости родичів і друзів. Для відпочинку від гучної дискотеки звучать українські пісні. Виконуються вони  відомими українськими гуртами і це є невід`ємною частиною мого сценарію українського весілля.  
Подяка батькам і батьківський танець розпочинають дискотеку. Гості веселяться та бавляться, приймаючи участь у моїх українських конкурсах – «У куми Солохи», «Справжні українці ». 

5. Четверте застілля включає в себе вітання друзів молодят, вступає в силу поняття «вільний мікрофон», проводиться два конкурси для підтримання святкового настрою.
По сценарію – час розрізати торт, проводити обряд покривання молодої.
За ним – передача весільного букету за допомогою барвистих стрічок, підв`язки, конкурс «Голосування гостей», весільний аукціон та обряд передачі сімейного вогнища.

6. Завершується свято обрядом розрізання весільного короваю і весільна дискотека до зазначеного часу, а за моїм сценарієм, це – 23.00. Свято добігає кінця.

Можливо, Вам також буде цікаво знати мою думку  про вибір банкетного залу та почути деякі добрі поради.
А зараз я хочу сказати декілька слів стосовно українського весілля.

Українське весілля

Українське весілля, як ніколи, це сучасно і цікаво. Адже довгі роки все українське в нашому суспільстві було не «модним», а з отриманням незалежності деякий час розповсюджувалися прозахідні цінності. У ті часи весілля було переповнене американізмами і всілякими «креативними» сценаріями.
Але поступово  створювався перший сценарій українського весілля, в якому були вже весільні обряди й весільні пісні.

українське весілля від Ольги Токар
Українське весілля від Ольги Токар: зустріч молодят.

 

Зараз традиційне українське весілля, як і сучасне українське весілля нарешті ввійшло в серця українців як явище, що споконвіку поєднувало своїми обрядами серця та долі людей.

Українське весілля – це не тільки  тости, дискотека та конкурси.  Українське народне весілля більше уваги приділяє молодятам, завдяки проведенню українських весільних обрядів, що мають  естетичну красу  та особливий сенс. 
У деяких випадках можна зробити лише стилізацію під українське весілля, залишивши непередаваний український колорит і взявши за основу сучасний сценарій.

 

Весільні обряди

Українські весільні обряди – це душа українського весілля, яка тонко обрамляє свято, підкреслюючи важливість та урочистість події.

В своїх весіллях я використовую від 7 до 10 обрядів. Деякі з них красиві та чарівні, деякі – зворушливі. А є жартівливі, веселі.
Так, наприклад, дуже  відомий обряд покривання молодої символізує перехід нареченої від дівчини до статусу жінки, а український весільний обряд "Чоботи" в жартівливій формі символізує споріднення зятя з тещею. По суті зять обдаровує тещу подарунками, намагаючись отримати її прихильне ставлення.

весільний обряд чоботи
Проводиться один з яскравих весільних обрядів - обряд Чоботи.


Весільні обряди й українські традиції – без них неможливо уявити жодне українське весілля та дійсно, без них весілля перетворилося б на колективне гуляння.

Викликає захоплення також  весільне вбрання молодих. Дуже часто наряди нареченої і весільний костюм нареченого  красою та вишуканістю можуть позмагатися з кращим вбранням "от кутюр",  тонкощами орнаменту не поступаючись кращим вишиванкам визнаних українських майстрів.

Пропоную Вам подивитись відеовідгук моїх молодяток, Катерини та Грегорі, зроблений на одному з останніх весіль:

Українське весілля – це завжди весілля яскраве і витончене, в ньому весільні обряди і традиції, весільні пісні, весільні конкурси поєднуються з особистим талантом ведучої.

Справжнє українське весілля від Ольги Токар: +38 (066) 777- 56- 45