Мій сценарій українського сучасного весілля

За багато років проведення весіль я, ведуча українських свят Ольга Токар, створила свій особистий сценарій сучасного весілля в українському стилі.

Мій сценарій весілля будується на традиційних українських обрядах, українських веселих конкурсах та забавах.
І звичайно ж, яке українське весілля без запальних, веселих українських пісень – саме вони додають яскраву перлинку до атмосфери справжнього свята.
Значна увага приділяється тостам, достатньо пауз для спілкування та відпочинку.

Далі я дуже стисло розповім про мій особистий весільний сценарій 2021:

0. Ще до початку нашого весілля, поки ми чекаємо на нашіх молодят, ми зустрічаємо та розважаємо гостей разом зі справжніми козаками)

Зустріч гостей на весіллі
Зустріч гостей на весіллі

1. Починається весілля обрядом зустрічі молодят. За ним йде обдаровування молодят гостями і перше застілля.
В цьому проміжку йдуть тости батьків, хрещених, бабусь, проводиться другий весільний обряд, лунають заздравні, а  веселі українські пісні налаштовують на потрібну українську весільну «хвилю». 

весільний обряд зустрічі молодят 2020
Українське весілля від Ольги Токар: обряд зустрічі молодят.

Молодята дуже люблять обряд уквітчування весільного гільця, який раніше проводився на дівич-вечірі, а тепер я проводжу його на початку весілля.

Весільне гільце
Весільне гільце

Перший подружній танець молодят нарешті відкриває танцювальну дискотеку)) Але наша дискотека відкривається також яскраво - обрядовим українським хороводом "Кривий танок".

Кривий танець
Водимо обрядовий хоровод

2. Друге застілля в моєму сценарії включає в себе тости близьких родичів, третій, дуже красивий обряд та конкурс, майстер-клас (його проводить моя помічниця, хореограф-фольклорист) і, звичайно, українські пісні. 
Завершують це застілля два обряди.

Обряд покривання молодої
Весільний обряд та дотепні жарти - це запорука гарного настрою)

3. Друге танцювальне відділення в моєму сценарії, окрім танців, насичене забавами, конкурсами та обрядами.
Триває невелика фото-пауза молодят з гостями. Натанцювавшись, мої гості сідають за святкові столи – починається третє застілля.

весільні страви на українському застіллії
Смачні українські страви після запальних та веселих танців))

4. Лунають тости родичів і друзів. Подяка батькам і батьківський танець розпочинають дискотеку. Гості веселяться та бавляться, я проводжу один-два весільних конкурси. 

Дискотека на весіллі
Дискотека та українські забави на весіллі

5. Четверте застілля включає в себе вітання друзів молодят, вступає в силу поняття «вільний мікрофон», проводиться два конкурси для підтримання святкового настрою.
По сценарію – час розрізати торт, проводити найромантичніші обряди.
За ним – передача весільного букету за допомогою барвистих стрічок, підв`язки, конкурс «Голосування гостей», весільний аукціон та останній весільний обряд.

Весільний обряд передачі сімейного вогнища 2020
Один з красивих весільних обрядів

6. Завершується свято обрядом краяння весільного короваю, триває потужна сучасна дискотека до зазначеного часу.
Свято добігає кінця.


Увага: це дуже стислий перелік ключових моментів весілля.
Всі подробиці ми обговорюємо з моїми молодятами та їх батьками на особистій зустрічі, в меседжерах та по телефону.

Можливо, Вам також буде цікаво послухати мої поради що до вибіру банкетної зали або дізнатися що таке вечірка в українському стилі від Ольги Токар.
А поки що рухаємося далі.

Українське весілля

Українське весілля, як ніколи, це сучасно і цікаво. Адже довгі роки все українське в нашому суспільстві було не «модним», а з отриманням незалежності деякий час розповсюджувалися прозахідні цінності. У ті часи весілля було переповнене американізмами і всілякими «креативними» сценаріями.
Але поступово  створювався перший сценарій українського весілля, в якому були вже весільні обряди й весільні пісні.

 

Зараз традиційне українське весілля, як і сучасне українське весілля нарешті ввійшло в серця українців як явище, що споконвіку поєднувало своїми обрядами серця та долі людей.

Українське весілля – це не тільки  тости, дискотека та конкурси.  Українське народне весілля більше уваги приділяє молодятам, завдяки проведенню українських весільних обрядів, що мають  естетичну красу  та особливий сенс. 
У деяких випадках можна зробити лише стилізацію під українське весілля, залишивши непередаваний український колорит і взявши за основу сучасний сценарій.

 

Весільні обряди

Українські весільні обряди – це душа українського весілля, яка тонко обрамляє свято, підкреслюючи важливість та урочистість події.

В своїх весіллях я використовую від 7 до 10 обрядів. Деякі з них красиві та чарівні, деякі – зворушливі. А є жартівливі, веселі.
Так, наприклад, дуже  відомий обряд покривання молодої символізує перехід нареченої від дівчини до статусу жінки, а український весільний обряд "Чоботи" в жартівливій формі символізує споріднення зятя з тещею. По суті зять обдаровує тещу подарунками, намагаючись отримати її прихильне ставлення.

весільний обряд чоботи
Проводиться один з яскравих весільних обрядів - обряд Чоботи.


Весільні обряди й українські традиції – без них неможливо уявити жодне українське весілля та дійсно, без них весілля перетворилося б на колективне гуляння.

Викликає захоплення також  весільне вбрання молодих. Дуже часто наряди нареченої і весільний костюм нареченого  красою та вишуканістю можуть позмагатися з кращим вбранням "от кутюр",  тонкощами орнаменту не поступаючись кращим вишиванкам визнаних українських майстрів.

Пропоную Вам подивитись відеовідгук моїх молодяток, Катерини та Грегорі, зроблений на одному з останніх весіль:

Українське весілля – це завжди весілля яскраве і витончене, в ньому весільні обряди і традиції, весільні пісні, весільні конкурси поєднуються з особистим талантом ведучої.

Справжнє українське весілля від Ольги Токар: +38 (066) 777- 56- 45